O Firmie


MARBOPUR Sp. z o.o. Sp.k  jest w 100% firmą prywatną działającą od 1979 roku. Wieloletni dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa sprawia, że obecnie jesteśmy czołowym dostawcą odlewanych kształtek z miękkiego poliuretanu.

Aktualnie firma posiada 12.000 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej na obszarze 45.000 m2 i prowadzi swoją działalność w dwóch podstawowych wydziałach:

WYDZIAŁ POLIURETANU - produkcja odlewanych kształtek tapicerskich z miękkiego poliuretanu dla przemysłu meblowego, motoryzacyjnego, kolejowego i innych.

WYDZIAŁ METALOWY - produkcja metalowych szkieletów foteli samochodowych,  kolejowych i biurowych.

Każdy klient traktowany jest wyjątkowo, a wszystkie oferowane produkty są najwyższej jakości i dostarczone na czas. W swoich działaniach „MARBOPUR” stawia na jakość pracy oraz zapewnienie standardów bezpieczeństwa i higieny pracy przy jednoczesnym zachowaniu dbałości o środowisko.


MISJA

DĄŻYMY DO DOSKONAŁOŚCI…

Dzięki profesjonalnemu zespołowi specjalistów oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii i wysokich standardów zarządzania, stale wychodzimy naprzeciw rosnącym wymaganiom naszych krajowych i zagranicznych partnerów handlowych dostarczając produkty o najwyższym światowym poziomie jakości.


HISTORIA

1979 - firma rozpoczyna swoją działalność - produkcja elementów karoserii do samochodów marki SYRENA oraz produkcja kasków motocyklowych.


1988 - uruchomienie produkcji foteli samochodowych do Fiata 126p i Poloneza (we współpracy z firmą INTER GROCLIN AUTO S.A.)


1989 - nawiązanie współpracy z niemiecką firmą KÖNIG KOMFORT UND RENNSITZE GmbH, wyspecjalizowaną w produkcji wysokiej jakości foteli samochodowych


1993 - rozpoczęcie produkcji foteli biurowych dla firmy PROFIm


1996 - produkcja siedzeń kolejowych z pianki niepalnej dla firmy GROWAG Sp. z o.o.


2001 - poprzez firmę JOHNSON CONTROL naszym odbiorcą staje się firma VW, dla której produkujemy sportowy model fotela do VW Golfa R3


2003 - startuje produkcja podłokietnika do Forda Mondeo


2004 - produkcja poliuretanowych kształtek fotela dla SCANIA dzięki współpracy z firmą BE-GE (Szwecja)


2005 - rozpoczęcie produkcji dla firmy ISRI (Francja) – dostawca foteli do samochodów ciężarowych


2006 - nawiązanie współpracy z firmą COMPIN (Francja) – europejskim liderem w produkcji siedzeń kolejowych


2006 - produkcja poliuretanowych kształtek foteli samochodowych dla m.in.: VW (Touareg Sport, T5 Business), Mercedes, Iveco


2010 - rozpoczęcie współpracy z firmą VW Poznań


2013 – start współpracy z firmą Bentley


2017 – rozpoczęcie produkcji wyrobów z sztywnego poliuretanu  ( RIM )


2018 – po osiągnięciu pozytywnych wyników rozpoczęcie produkcji wyrobów z poliuretanów zgodnie z nową normą

kolejową EN 45545


POLITYKA JAKOŚCI

Polityka jakości jest najistotniejszym czynnikiem wpływającym na zapewnienie jak najwyższych standardów wytwarzanych produktów, stanowiąc przy tym jeden z kluczowych elementów ogólnej strategii przedsiębiorstwa.

W 2004 r. „MARBOPUR” wdrożyło System Zarządzania Jakością wg ISO 9001, dzięki czemu potwierdza, że wysoki poziom jakości produktów uzyskiwany jest przez efektywne funkcjonowanie i współpracę wszystkich działów przedsiębiorstwa oraz przekonaniu pracowników o ciągłym doskonaleniu, by jak najlepiej zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Aby utrzymywać wysokie standardy realizowanych zamówień z branży motoryzacyjnej, „MARBOPUR” wdrożyło również w roku 2004 System Zarzadzania Jakością ISO/TS 16949:2002, który określa wymagania jakości z zakresu projektowania, produkcji, instalacji i serwisowania. W roku 2018 uzyskaliśmy certyfikat na zgodność z systemem IATF 16949:2016