PRODUKCJA

MARBOPUR współpracuje z klientem na etapie projektowania nowego wyrobu, a następnie projektuje technologię jego wykonania, formy i inne niezbędne przyrządy łączące je z wykonaniem.

Nasze wyroby wdrażane są do produkcji przez wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierską , która dysponuje samodzielnymi stanowiskami CAD-CAM.

Modele i formy do produkcji kształtek przygotowywane są w Dziale Budowy Form, który posiada na wyposażeniu nowoczesne maszyny CNC.

W zależności od zapotrzebowania formy wykonuje się z tworzyw sztucznych lub z aluminium.


TECHNOLOGIA

Nasze produkty z pianki poliuretanowej wytwarzamy poprzez zastosowanie metody odlewania. Technologia ta pozwala m.in. na produkcję kształtek o różnej twardości i dowolnym kształcie – doskonalszym z ergonomicznego punktu widzenia, co w późniejszym etapie umożliwiająca precyzyjne tapicerowanie.

Dzięki zastosowaniu tej technologii zagwarantowana zostaje powtarzalność kształtu oraz najwyższa jakość produktu. Ponadto ze względu na brak odpadów produkcja z zastosowaniem tej technologii pozostaje przyjazna dla środowiska.

 

DZIAŁ POLIURETANÓW

Dział poliuretanów posiada osiem maszyn wysokociśnieniowych. Produkcja odbywa się na liniach automatycznych z komputerowym sterowaniem procesu zalewania. Miesięcznie wytwarzanych jest około 100 ton wyrobów z poliuretanów.


DZIAŁ METALOWY

Dział metalowy wytwarza w głównej mierze szkielety foteli samochodowych i meblowych, jak również szereg dodatkowych spawanych elementów metalowych mających zastosowanie w różnorodnych branżach.


Na wyposażeniu działu znajduje się nowoczesny robot spawalniczy działający w technologii MIG MAG.

 

KONTROLA JAKOŚCI

Firma MARBOPUR jest dostawcą m.in. kształtek na rynek motoryzacyjny, gdzie jakość to podstawowy i najważniejszy czynnik konkurencyjności.

Wysokie wymagania naszych klientów wymusiły na nas poszukiwanie pewnych i sprawdzonych dostawców. Nasza kontrola rozpoczyna się już na etapie przyjęcia surowców/półproduktów, przez co prowadzimy ciągły rozwój jakościowy. Tym samym nasz dział stanowi doskonałe wparcie produkcji w zakresie komponentów. Stosowane przez nas systemy PUR spełniają szereg norm odnoszących się do właściwości mechanicznych i palnościowych pianki, co potwierdzają certyfikaty wystawione przez zewnętrzne laboratoria badawcze, pracujące zgodnie ze standardem ISO/IEC 17025.

Proces produkcyjny jak i wyroby gotowe poddawane są wielokrotnej surowej kontroli jakości. Na bieżąco wykonywany jest sprawdzian podstawowego kryterium – odbojności (twardości) oraz stuprocentowa ocena wizualna. Nasze wewnętrzne laboratorium przeprowadza również okresowe badania m. in. testy wytrzymałości mechanicznej oraz palności. Permanentnie monitorowane charakterystyki, pozwalają na wyeliminowanie potencjalnych wad.

Nasze wieloletnie doświadczenie, współpraca z największymi producentami, nieustanna chęć podnoszenia kwalifikacji pozwalają nam cieszyć się zaufaniem oraz sympatią coraz większego grona zadowolonych klientów.

Wysokie standardy jakości to dla nas priorytet.